5 ledna, 2022

Jak Dlouho Jsou Volejbalové Hry? – thatsportlife

dva hlavní typy volejbalu se hrají až na olympijskou úroveň. K dispozici jsou tradiční volejbal a plážový volejbal.

tradiční Volejbal se hraje na obdélníkovém kurtu o rozměrech 18 x 9 metrů, rozděleném na poloviny sítí, která se táhne přes střed kurtu. Hra se hraje mezi dvěma protichůdnými týmy po šesti hráčích. Volejbal je vyroben z kůže nebo syntetické kůže.

plážový volejbal se hraje na pískovém kurtu o rozměrech 16 x 8 metrů, který je také rozdělen na poloviny sítí napnutou přes střed hřiště. Hra se hraje mezi dvěma protichůdnými týmy po dvou hráčích. Volejbal je vyroben z kůže nebo syntetické kůže, stejně jako u tradičního volejbalu.

volejbalové hry nejsou Hry sledující hodiny, takže není snadné vědět, jak dlouho bude každá hra trvat. Záleží na úrovni dovedností každého týmu, jak jsou týmy stejně vyrovnané a kolik sad hrají.

volejbalové hry nejsou hry založené na čase; měří se v sadách. Před dokončením sady musí být dosaženo určitého skóre; skóre se liší podle typu volejbalu a úrovně dovedností. V průměru však olympijské, vysokoškolské a středoškolské tradiční volejbalové hry trvají celkem 90-100 minut a tradiční volejbalové hry mládeže trvají v průměru 30-60 minut. Olympijské, vysokoškolské a středoškolské plážové volejbalové hry trvají v průměru 30-60 minut od zahřátí do konce.

úroveň dovedností sady průměrná doba
Olympic 3-5 v tradiční 2-3 v pláži 90-100 minut pro tradiční 30-60 minut pro pláž
Vysoká škola 3-5 v tradiční 2-3 v pláži 90-100 minut pro tradiční 30-60 minut pro pláž
Střední škola 3-5 v tradiční 2-3 na pláži 90-100 minut pro tradiční 30-60 minut na pláži
Mládež 2-3 v tradiční 45-60 minut pro tradiční

i když jsou volejbalové hry vhodněji měřeny v sadách, existují určité průměrné časové pokyny.

přehled volejbalových her

• zápasy: zápas popisuje celou hru. V tradičním volejbalu se zápas skládá z 3-5 sad. Chcete-li vyhrát celý zápas, musí tým vyhrát tři sady.

v plážovém volejbalu se zápas skládá ze 2-3 sad. Aby tým vyhrál celý zápas, musí vyhrát dva sety.

• sady: V tradičním volejbalu je set čas potřebný k tomu, aby jeden z týmů získal 25 bodů s 2bodovým náskokem.

v plážovém volejbalu je set čas potřebný k tomu, aby jeden z týmů získal 21 bodů s 2bodovým náskokem.

• intervaly: intervaly jsou krátké opěrky mezi množinami. V tradičním volejbalu jsou intervaly dlouhé 3 minuty, i když herní funkcionáři mohou prodloužit interval mezi druhým a třetím setem na 10 minut.

v plážovém volejbalu jsou všechny intervaly dlouhé 1 minutu.

• poločas: V tradičním volejbalu může být prodloužený interval mezi sety dva a tři někdy nazýván poločasem. V plážovém volejbalu není prodloužený interval ani poločas.
  • timeouty: v tradičním volejbalu i plážovém volejbalu může každý tým během každého setu volat maximálně dva timeouty. Časové limity trvají 30 sekund a nezahrnují substituce.
  • přesčasy: ve volejbalu není oficiální přesčasy, protože hry měříte podle sety, ne časy. Pokud je však skóre setu 25-24 nebo 21-20 (nebo 15-14 během sady tiebreaker), lze dodatečný čas potřebný k dosažení 2bodového náskoku jednoho z týmů považovat za prodloužení.

jak dlouho olympijské volejbalové hry trvat

tradiční volejbal byl poprvé představen na olympijských hrách v 1964, a plážový volejbal byl poprvé představen v 1996.

Olympijský tradiční Volejbal má průměrnou dobu zápasu 90-100 minut.

doba zahřívání 6-10 minut
počet sad 3-5
průměrná doba nastavení 25-30 minut
intervaly 3 minuty mezi každým setem * některé hry prodlužují interval mezi druhým a třetím setem na 10 minut
timeouty 2 x 30sekundové timeouty na tým na set
substituce 6 za tým na sadu substituce jsou obvykle tekuté a nezabírají mnoho času.
Olympijský plážový volejbal má průměrnou dobu zápasu 30-60 minut.

jak dlouho Střední škola Volejbalové hry

Střední škola tradiční Volejbal má průměrnou dobu zápasu 90-100 minut.
substituce 6 na tým na sadu substituce jsou obvykle tekuté a nezabírají moc času.
Střední škola plážový volejbal má průměrnou dobu zápasu 30-60 minut.

jak dlouho Mládež Volejbal Hry trvat

tradiční volejbalové mládežnické hry hrát za nejlepší dva ze tří sad a může trvat v průměru 46-60 minut hrát celý zápas.

plážový volejbal není široce hrál sport mládeže, takže nejsou k dispozici žádné statistiky pro průměrné časy těchto her.

kolik setů je ve volejbalu?

v olympijském, vysokoškolském a středoškolském tradičním volejbalu existuje 3-5 sad. V mládežnickém tradičním volejbalu jsou 2-3 sady. Tradiční volejbalové sety Vyhrává první tým, který získá 25 bodů. Pokud je skóre 25-24, týmy hrají, dokud není stanoven 2bodový náskok. Pokud týmy vyhrají dva sety, hrají pátý set, který vyhraje tým, který nejprve získá 15 bodů s 2bodovým náskokem.

v olympijském, vysokoškolském a středoškolském plážovém volejbalu jsou 2-3 sady. První tým, který získá 21 bodů, vyhraje set. Pokud je skóre 21-20, týmy hrají, dokud není stanoven 2bodový náskok. Pokud každý z týmů vyhraje set, zahraje třetí set, který vyhraje první tým, který získá 15 bodů s 2bodovým náskokem.

jaký byl nejdelší volejbalový zápas?

nejdelší tradiční volejbalovou hrou byl maraton několika po sobě jdoucích zápasů. Maraton hráli členové volejbalu SVU (Nizozemsko). Maraton se konal na začátku ledna 2017 a trval 101 hodin.

nejdelší hra plážového volejbalu byla také maratonem několika po sobě jdoucích zápasů. Maraton si v německém Görlitzu zahráli Mateusz Baca, Sebastian Lüdke, Tomasz Olszak a Wojciech Kurczyński. Maraton se konal začátkem července 2010 a trval 25 hodin a 39 minut.

Závěrečné myšlenky

volejbalové hry se neměří v minutách; měří se v sadách a body určují délku sady. V tradičním volejbalu vyhrává tým, který nejprve získá 25 bodů s 2bodovým náskokem. V plážovém volejbalu vyhrává každý set tým, který nejprve získá 21 bodů s 2bodovým náskokem. Čas potřebný k dosažení těchto skóre závisí na tom, jak jsou týmy stejně vyrovnané.

systém pro výhru volejbalového setu znamená, že jediný volejbalový zápas by mohl teoreticky pokračovat v hodinách. Někdy, aby se tomu zabránilo, úředníci hry stanoví maximální skóre na sadu.

struktura volejbalové hry se velmi mírně liší mezi různými úrovněmi dovedností, takže jejich průměrné časové pokyny jsou velmi podobné. Průměrná doba pro olympijské, vysokoškolské a středoškolské tradiční volejbalové hry je 90-100 minut. Mládežnické hry se hrají nejlépe dvě ze tří a obvykle trvají méně času; tradiční volejbalové hry mládeže v průměru 45-60 minut na hru. Průměrná doba pro olympijské, vysokoškolské a středoškolské hry plážového volejbalu je 30-60 minut.

hlavními faktory, které zvyšují herní čas, je stanovení 2bodového náskoku, když jsou skóre 25-24, 21-20 nebo 15-14, a musí hrát tiebreaker sady. Další faktory, jako je počet substitucí, drobná zranění atd., bude mít malý vliv na celkovou dobu hry.