január 5, 2022

Mennyi Ideig Tartanak A Röplabda Játékok? – thatsportlife

a röplabda két fő típusát játsszák az olimpiai szintig. Vannak hagyományos röplabda és strandröplabda.

a hagyományos röplabdát egy 18 x 9 méteres téglalap alakú pályán játsszák, amelyet a pálya közepén kifeszített háló ketté választ. A játékot két, egymással szemben álló, hat játékosból álló csapat játssza. A röplabda bőrből vagy szintetikus bőrből készül.

a strandröplabdát egy 16 x 8 méteres szintezett homokpályán játsszák, amelyet a pálya közepén kifeszített háló is felekre választ. A játékot két, egymással szemben álló, két játékosból álló csapat játssza. A röplabda bőrből vagy szintetikus bőrből készül, mint a hagyományos röplabda.

röplabda játékok nem óra figyelő játékok, így nem könnyű tudni, hogy mennyi ideig minden játék fog tartani. Ez attól függ, hogy az egyes csapatok milyen készségszinttel rendelkeznek, mennyire egyenlőek a csapatok, és hány szettet játszanak.

a röplabda játékok nem időalapú játékok; ezeket készletekben mérik. A szett befejezése előtt el kell érni egy bizonyos pontszámot; a pontszám röplabda típusától és képzettségi szintjétől függ. Az olimpiai, főiskolai és középiskolai hagyományos röplabda játékok átlagosan 90-100 percet vesznek igénybe, az ifjúsági hagyományos röplabda játékok pedig átlagosan 30-60 percet vesznek igénybe. Az olimpiai, főiskolai és középiskolai strandröplabda játékok átlagosan 30-60 percet vesznek igénybe a bemelegítéstől a befejezésig.

képzettségi szint készletek átlagos idő
Olimpiai 3-5 a hagyományos 2-3 a strandon 90-100 perc a hagyományos 30-60 perc a strandon
Főiskola 3-5 a hagyományos 2-3 a strandon 90-100 perc a hagyományos 30-60 perc a strandon
Középiskola 3-5 a hagyományos 2-3 a strandon 90-100 perc a hagyományos 30-60 perc a strandon
Ifjúság 2-3 ban ben hagyományos 45-60 perc a hagyományos

annak ellenére, hogy a röplabda játékokat megfelelőbben mérik a készletekben, van néhány átlagos időbeli irányelv.

röplabda játék áttekintése

• mérkőzések: a mérkőzés leírja a teljes játékot. A hagyományos röplabdában a mérkőzés 3-5 készletből áll. Az egész mérkőzés megnyeréséhez egy csapatnak három szettet kell megnyernie.

a strandröplabdában a mérkőzés 2-3 készletből áll. Az egész mérkőzés megnyeréséhez egy csapatnak két szettet kell megnyernie.

• készletek: A hagyományos röplabdában a készlet az az idő, amely alatt az egyik csapat 25 pontot szerez 2 pontos vezetéssel.

ban ben Strandröplabda, egy készlet az az idő, amely alatt az egyik csapat 21 pontot szerez 2 pontos vezetéssel.

• intervallumok: az intervallumok rövid szünetek a halmazok között. A hagyományos röplabdában az intervallumok 3 perc hosszúak, bár a játékvezetők meghosszabbíthatják a második és a harmadik szett közötti intervallumot 10 percre.

a strandröplabdában minden intervallum 1 perc hosszú.

• félidő: A hagyományos röplabdában a második-harmadik szett közötti meghosszabbított intervallumot néha félidőnek is nevezhetjük. A strandröplabdában nincs hosszabb intervallum vagy félidő.
  • időtúllépések: mind a hagyományos röplabdában, mind a strandröplabdában minden csapat legfeljebb két időtúllépést hívhat meg minden szett során. Az időkorlát 30 másodpercig tart, és nem tartalmazza a helyettesítéseket.
  • túlóra: a röplabdában nincs hivatalos túlóra, mert a játékokat szettekkel méri, nem pedig időkkel. Ha azonban a beállított pontszám 25-24 vagy 21-20 (vagy 15-14 a tiebreaker szett Alatt), akkor hosszabbításnak tekinthető az a további idő, amely alatt az egyik csapat eléri a 2 pontos vezetést.

mennyi ideig tart az olimpiai röplabda játékok

a hagyományos röplabdát először 1964-ben vezették be az olimpiára, a strandröplabdát pedig 1996-ban.

az olimpiai hagyományos röplabda átlagos meccsideje 90-100 perc.

bemelegedési idő 6-10 perc
készletek száma 3-5
átlagos beállított idő 25-30 perc
intervallumok 3 perc az egyes sorozatok között * egyes játékok meghosszabbítják a második és a harmadik szett közötti intervallumot 10 percre
időtúllépés 2 x 30 másodperces időtúllépés csapatonként szettenként
cserék 6 csapatonként készletenként a helyettesítések általában folyékonyak és nem igényelnek sok időt.
az olimpiai strandröplabda átlagos meccsideje 30-60 perc.

meddig Középiskola Röplabda játékok

a középiskolai hagyományos röplabda átlagos meccsideje 90-100 perc.
helyettesítések 6 csapatonként készletenként a helyettesítések a következők általában folyékony és nem sok időt vesz igénybe.
a középiskolai strandröplabda átlagos meccsideje 30-60 perc.

mennyi ideig ifjúsági röplabda Játékok Take

hagyományos röplabda Ifjúsági Játékok játszani a legjobb két három szett, és lehet, hogy átlagosan 46-60 percig, hogy játsszon a teljes mérkőzés.

a strandröplabda nem széles körben játszott ifjúsági sport, ezért ezeknek a játékoknak az átlagidejére vonatkozóan nem állnak rendelkezésre statisztikák.

hány szett van a röplabdában?

az olimpiai, főiskolai és középiskolai hagyományos röplabdában 3-5 készlet van. Az ifjúsági hagyományos röplabdában 2-3 készlet van. A hagyományos röplabda szetteket az első csapat nyeri, aki 25 pontot kap. Ha az eredmény 25-24, a csapatok addig játszanak, amíg 2 pontos vezetést nem szereznek. Ha a csapatok mindegyike két szettet nyer, akkor ötödik szettet játszanak, amelyet az a csapat nyer, aki először 15 pontot szerez 2 pontos vezetéssel.

az olimpiai, főiskolai és középiskolai strandröplabdában 2-3 szett van. Az első csapat, aki 21 pontot kap, megnyeri a szettet. Ha az eredmény 21-20, a csapatok addig játszanak, amíg 2 pontos vezetést nem szereznek. Ha a csapatok mindegyike nyer egy szettet, akkor egy harmadik szettet játszanak, amelyet az első csapat nyer, aki 15 pontra jut 2 pontos vezetéssel.

mi volt a leghosszabb röplabda játék?

a leghosszabb hagyományos röplabda játék több egymást követő mérkőzés maratonja volt. A maratont az SVU Volleybal (Hollandia) tagjai játszották. A maratonra 2017. január elején került sor, és 101 órán át tartott.

a leghosszabb strandröplabda játék több egymást követő mérkőzés maratonja is volt. A maratont Mateusz Baca, Sebastian L. A. D. D., Tomasz Olszak és Wojciech Kurczy D. A. játszotta a németországi G. A. R.-ben. A maratonra 2010. július elején került sor, és 25 óra 39 percig tartott.

záró gondolatok

a Röplabdameccseket nem percekben mérik, hanem készletekben mérik, a pontok pedig meghatározzák a készlet hosszát. A hagyományos röplabdában egy szettet az a csapat nyer, amely először 25 pontot szerez 2 pontos vezetéssel. Ban ben strandröplabda, minden szettet az a csapat nyer, amely először 21 pontot szerez 2 pontos vezetéssel. A pontszámok eléréséhez szükséges idő attól függ, hogy a csapatok mennyire egyenlőek.

a röplabda-szett megnyerésének rendszere azt jelenti, hogy egyetlen röplabda-mérkőzés elméletileg órákig tarthat. Néha ennek megakadályozása érdekében a játék tisztviselői maximális pontszámot állapítanak meg készletenként.

a röplabda játék szerkezete nagyon kis mértékben különbözik a különböző képzettségi szintek között, így az átlagos időbeli irányelveik nagyon hasonlóak. Az olimpiai, főiskolai és középiskolai hagyományos röplabda játékok átlagos ideje 90-100 perc. Az ifjúsági játékokat a három közül a legjobb kettő játssza, általában kevesebb időt vesz igénybe; az ifjúsági hagyományos röplabda játékok átlagosan 45-60 percet vesznek igénybe játékonként. Az olimpiai, főiskolai és középiskolai strandröplabda játékok átlagos ideje 30-60 perc.

a játékidőt növelő fő tényezők a 2 pontos előny megállapítása, amikor a pontszámok 25-24, 21-20 vagy 15-14, valamint a tiebreaker szettek lejátszása. Egyéb tényezők, például a helyettesítések száma, kisebb sérülések stb., kevés hatással lesz a teljes játékidőre.