5 stycznia, 2022

Jak Długo Trwają Mecze Siatkówki? – thatsportlife

dwa główne rodzaje siatkówki są rozgrywane do poziomu Olimpijskiego. Istnieją tradycyjne siatkówka i siatkówka plażowa.

tradycyjna siatkówka jest rozgrywana na prostokątnym boisku o wymiarach 18 x 9 metrów, podzielonym na połówki siatką, która jest rozciągnięta na środku boiska. Gra rozgrywana jest pomiędzy dwoma przeciwnymi drużynami po sześciu graczy każda. SIATKA WYKONANA JEST ze skóry lub skóry syntetycznej.

siatkówka plażowa jest odtwarzana na 16 x 8 metrów wyrównany sąd piasku, również oddzielone na połówki przez siatkę rozciągniętą na środku boiska. Gra rozgrywana jest pomiędzy dwoma przeciwnymi drużynami po dwóch graczy każda. Siatkówka wykonana jest ze skóry lub skóry syntetycznej, podobnie jak w tradycyjnej siatkówce.

gry w siatkówkę nie są grami zegarowymi, więc nie jest łatwo wiedzieć, ile czasu zajmie każda gra. Zależy to od poziomu umiejętności każdej drużyny, tego, jak wyrównane są drużyny i ile setów grają.

Siatkówka nie jest grą opartą na czasie; są one mierzone w zestawach. Przed ukończeniem seta należy uzyskać określony wynik; wynik różni się w zależności od rodzaju piłki siatkowej i poziomu umiejętności. Jednak średnio, Olympic, college, I Liceum tradycyjne gry w siatkówkę trwać w sumie 90-100 minut, a młodzież tradycyjne gry w siatkówkę trwać średnio 30-60 minut. Igrzyska Olimpijskie, college i high school beach volleyball gry trwa średnio 30-60 minut od rozgrzewki do końca.

Poziom umiejętności Zestawy średni czas
Olympic 3-5 w tradycyjnym 2-3 na plaży 90-100 minut w tradycyjnym 30-60 minut na plaży
College 3-5 w tradycyjnym 2-3 W plaży 90-100 minut w tradycyjnym 30-60 minut na plaży
Szkoła średnia 3-5 w tradycyjnym 2-3 W plaży 90-100 minut w tradycyjnym 30-60 minut na plaży
młodzież 2-3 w tradycyjne 45-60 minut dla tradycyjnych

chociaż mecze siatkówki są bardziej odpowiednio mierzone w zestawach, istnieją pewne wytyczne dotyczące średniego czasu.

przegląd gry w siatkówkę

• mecze: mecz opisuje pełną grę. W tradycyjnej siatkówce mecz składa się z 3-5 setów. Aby wygrać cały mecz, drużyna musi wygrać trzy sety.

w siatkówce plażowej mecz składa się z 2-3 setów. Aby wygrać cały mecz, drużyna musi wygrać dwa sety.

• Zestawy: W tradycyjnej siatkówce, set to czas potrzebny jednej z drużyn na zdobycie 25 punktów z 2-punktową przewagą.

w siatkówce plażowej set to czas potrzebny jednej z drużyn na zdobycie 21 punktów z 2-punktową przewagą.

• interwały: interwały to krótkie przerwy między zbiorami. W tradycyjnej siatkówce interwały mają długość 3 minut, chociaż urzędnicy gry mogą wydłużyć interwał między drugim a trzecim zestawem do 10 minut.

w siatkówce plażowej wszystkie interwały mają długość 1 minuty.

• : W tradycyjnej siatkówce wydłużony odstęp między dwoma i trzema setami można czasami nazwać przerwą. W siatkówce plażowej nie ma wydłużonej przerwy ani przerwy.
  • Timeouts: zarówno w tradycyjnej siatkówce, jak i siatkówce plażowej, każda drużyna może wywołać maksymalnie dwa timeouty podczas każdego Setu. Timeouty trwają 30 sekund i nie zawierają podstawień.
  • dogrywka: nie ma oficjalnej dogrywki w siatkówce, ponieważ mierzysz mecze według setów, a nie czasów. Jednak jeśli wynik seta wynosi 25-24 lub 21-20 (lub 15-14 w secie rozstrzygającym), dodatkowy czas potrzebny jednej z drużyn na osiągnięcie 2-punktowej przewagi można uznać za dogrywkę.

jak długo trwają Igrzyska Olimpijskie w siatkówce

tradycyjna siatkówka została po raz pierwszy wprowadzona na Olimpiadę w 1964 roku, a siatkówka plażowa została po raz pierwszy wprowadzona w 1996 roku.

Olympic traditional volleyball ma średni czas meczu 90-100 minut.

czas rozgrzewki 6-10 minut
Liczba zestawów 3-5
średni czas ustawiania 25-30 minut
interwały 3 minuty między każdym zestawem *niektóre gry wydłużają interwał między drugim a trzecim zestawem do 10 minut
Timeouts 2 x 30-sekundowe timeouty na drużynę na zestaw
zastępstwa 6 na zespół na zestaw podstawienia są zwykle płynne i nie zajmują dużo czasu.
Olympic beach volleyball ma średni czas meczu 30-60 minut.

jak długo Liceum Siatkówka gry Take

licealna tradycyjna siatkówka ma średni czas meczu 90-100 minut.
podstawienia 6 na zespół na zestaw podstawienia są zwykle płynne i nie zajmują dużo czasu.
licealna siatkówka plażowa ma średni czas meczu 30-60 minut.

jak długo Siatkówka Młodzieżowa Gry trwa

tradycyjne siatkówka gry młodzieżowe grać dla najlepszych dwóch z trzech setów i może trwać średnio 46-60 minut, aby odtworzyć pełny mecz.

siatkówka plażowa nie jest powszechnie uprawianym sportem młodzieżowym, więc nie ma dostępnych statystyk dla średnich czasów tych rozgrywek.

ile setów jest w siatkówce?

w tradycyjnej siatkówce Olimpijskiej, szkolnej i licealnej jest 3-5 setów. W młodzieżowej siatkówce tradycyjnej są 2-3 sety. Tradycyjne sety siatkarskie wygrywa pierwsza drużyna, która zdobędzie 25 punktów. Jeśli wynik wynosi 25-24, drużyny grają do czasu ustalenia 2-punktowej przewagi. Jeśli każda z drużyn wygra dwa sety, grają piątego seta, który wygrywa drużyna, która jako pierwsza uzyska 15 punktów z 2-punktową przewagą.

w olimpijskiej, studenckiej i szkolnej siatkówce plażowej są 2-3 zestawy. Pierwsza drużyna, która zdobędzie 21 punktów, wygra seta. Jeśli wynik wynosi 21-20, drużyny grają do czasu ustalenia 2-punktowej przewagi. Jeśli każda drużyna wygra seta, zagra trzeciego seta, który wygrywa pierwsza drużyna, która uzyska 15 punktów z 2-punktową przewagą.

jaka była najdłuższa gra w siatkówkę?

najdłuższym tradycyjnym meczem siatkarskim był maraton wielu kolejnych meczów. Maraton został rozegrany przez członków SVU Volleybal (Holandia). Maraton odbył się na początku stycznia 2017 roku i trwał 101 godzin.

najdłuższym meczem siatkówki plażowej był również maraton wielu kolejnych meczów. Maraton zagrali Mateusz Baca, Sebastian Lüdke, Tomasz Olszak i Wojciech Kurczyński w niemieckim Görlitz. Maraton odbył się na początku lipca 2010 roku i trwał 25 godzin i 39 minut.

myśli końcowe

mecze siatkówki nie są mierzone w minutach, są mierzone w setach, a punkty określają długość seta. W tradycyjnej siatkówce seta wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 25 punktów z 2-punktową przewagą. W siatkówce plażowej każdy set wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów z 2-punktową przewagą. Czas potrzebny na osiągnięcie tych wyników zależy od tego, jak wyrównane są drużyny.

system wygrania zestawu siatkowego oznacza, że pojedynczy mecz siatkarski może trwać teoretycznie godzinami. Czasami, aby temu zapobiec, urzędnicy gry ustalają maksymalny wynik na set.

struktura gry w siatkówkę różni się bardzo nieznacznie między różnymi poziomami umiejętności, więc ich średni czas wytyczne są bardzo podobne. Średni czas tradycyjnych Igrzysk Olimpijskich, uniwersyteckich i Licealnych wynosi 90-100 minut. Mecze młodzieżowe rozgrywane są najlepiej dwa z trzech i zazwyczaj zajmują mniej czasu; młodzieżowe tradycyjne mecze siatkówki średnio 45-60 minut na mecz. Średni czas gry Olimpijskiej, studenckiej i szkolnej w siatkówce plażowej wynosi 30-60 minut.

główne czynniki, które zwiększają czas gry, to ustanowienie 2-punktowej przewagi, gdy wyniki wynoszą 25-24, 21-20 lub 15-14 i konieczność grania w zestawy tiebreaker. Inne czynniki, takie jak liczba zastępstw, drobne urazy itp., będzie miał niewielki wpływ na całkowity czas gry.