március 8, 2022

The Masters 2021: mennyi pénznyereményt kaphatnak a játékosok az e heti ikonikus golfversenyen

a Masters megnyerése inkább a zöld kabátokról szól, mint a zöldhátúakról, de a nyereményt sem szabad szimatolni.

ez a cikk részletezi, hogy a férfi golf legikonikusabb versenyének kifizetései hogyan viszonyulnak a másik három fő versenyéhez.

azt is szemlélteti, hogy a Masters-díj pénzösszege hogyan nőtt az idő múlásával, és feltárja, hogy ki keresett a legtöbbet az Augusta National-on.

hogyan viszonyul a Masters a golf többi szakához

a Masters rendelkezik a gyorsítótárral, de a US Open kínálja a legtöbb pénzt a négy férfi szakból.

Bryson DeChambeau 2,25 millió dollárt zsebelt be a 12,5 millió dolláros teljes nyereményalapból, amikor az év elején megnyerte a US Opent.

aki ezen a héten uralkodik Augusta-ban, közben 2,07 millió dollárt vesz fel a teljes 11,5 millió dolláros pénztárcából.

az amerikai PGA bajnokság a következő legjövedelmezőbb, amelyet a Nyílt Bajnokság követ. Mindegyik nyereményalapja meghaladja a 10 millió dollárt.

nyeremény: Golf szakon

hogyan Masters nyeremény nőtt

összhangban a többi szakon, nyeremény a Masters folyamatosan nőtt.

mind a teljes nyereményalap, mind a nyertes díja körülbelül 50 százalékkal nőtt 2013 óta.

Masters pénzdíj: összesen pénztárcaMasters pénzdíj: első díj

kik a legjobban keresők a Masters?

a Masters történelem két legjobban kereső játékosának kiléte nem meglepő.

az ötszörös győztes Tiger Woods 9 dollárt zsebelt be.49m, míg a hármas bajnok Phil Mickelson viszonylag szoros második a $8.02 m-en.

de figyelemre méltó, hogy milyen messze van a többi Woods és Mickelson előtt.

Dustin Johnson tavalyi győzelme a negyedik helyre emelte minden idők bevételeit.

hatodik helyen Justin Rose a legmagasabb helyezett játékos, aki még megnyerte a Masters-t.

Rose egyike annak a két angolnak a top 10-ben, Lee Westwooddal, aki szintén soha nem végzett jobb, mint a második (kétszer).

Masters pénzdíj: Minden idők legmagasabb keresők

Megjegyzés: A 2021-es Masters végső nyereményét a közzététel idején nem erősítették meg, de várhatóan ugyanaz marad, mint tavaly. Ez a cikk frissítésre kerül, ha ez megváltozik.