7 prosince, 2021

„surrealistické“: Kanadští sportovci zůstali zdraví, vyhráli 24 medailí během olympijských her 2020 v Tokiu

sportovní bílé kalhoty, modrá jean bunda a Černá kuličková čepice, desetibojový šampion Damian Warner hrdě mával javorovým listem, když vstoupil na Olympijský stadion jako kanadský vlajkonoš.

příběh pokračuje pod reklamou

obrázek byl vhodný k zabalení velmi úspěšné olympiády pro kanadské sportovce, kteří provedli 24 výletů na pódium, zatímco zůstali bez komplikací COVID-19.

Dráhová cyklistka Kelsey Mitchell poslala Kanaďany na vysokou notu a získala zlato v soutěži ženských sprintů.

‚chci dál dělat historii“: Penny Oleksiak o tom, že je kanadským nejvíce zdobeným olympionikem-Srpen 6, 2021

číst dál: 2020 olympijské hry v Tokiu zakončené závěrečným ceremoniálem

která dala Kanadě sedm zlatých, šest stříbrných a 11 bronzových medailí v Tokiu. Ta čísla jsou významná.

celkem 24 medailí stanovilo nový standard pro Kanadu v nebojkotovaných olympijských hrách, zatímco sedm zlatých svázalo výstup národa na olympijských hrách v Barceloně 1992.

jediný čas, kdy si Kanada vzala domů více hardwaru, byly hry v Los Angeles 1984, kdy Kanadští sportovci získali 10 zlatých a 44 celkových medailí. Tyto hry bojkotovalo 14 zemí Východního bloku, včetně Sovětského svazu a Východního Německa.

Kanada skončila na 11. místě jak v oficiálním medailovém pořadí, tak v celkovém počtu medailí.

průkopnická fotbalová hvězda Carrie Serwetnyk reaguje na kanadské olympijské zlato-Srpen 7, 2021

Spojené státy získaly v poslední den soutěže tři zlaté medaile, aby předaly Čínu o první místo v medailovém pořadí. USA skončily s 39 zlatými na 38.

celkový medailový závod nebyl ani blízko. Američané skončili na 112, s Čínou v dálce na 88.

není pochyb o tom, že Warner — který vstoupil do 45. z 206 zemí-byl vložen mezi Katar a Gabon, protože nositelé vlajek vytvořili velký kruh na infield.

dobrovolníci drželi vlajky zemí, které na ceremoniálu neměly sportovce. Mnoho sportovců opustilo Japonsko krátce po příslušných soutěžích.

k Warnerovi se později připojilo asi 120 kanadských sportovců, trenérů a podpůrného personálu, kteří pochodovali v průvodu.

obřad s jazzovým soundtrackem měl oslavnější pocit než tlumený a poněkud pochmurný zahajovací ceremoniál před dvěma týdny.

sportovci tančili, objímali a fotili, když slavnostní hudba naplnila místo konání 48,000.

dříve Mitchell důrazně omezil kanadské hry. 27-letý ze Sherwoodu, Park. Alto. ve dvou rozjížďkách porazila Ukrajinku Olenu Starikovou a získala titul ve sprintu žen.

Damian Warner vybrán jako kanadský vlajkonoš pro závěrečný ceremoniál olympijských her v Tokiu-Srpen 7, 2021

první závod vyhrála o 0,061 sekundy a druhý o 0,064.

není to špatné, pro někoho, kdo tento sport zvedl teprve před čtyřmi lety. Řízení kamionu jako obecní dělník, bývalý univerzitní fotbalista hledal způsob, jak se vrátit do konkurenčního sportu.

trendy příběhy
  • Epstein, Giuffre osada bude zveřejněna, ovlivňující případ Prince Andrewa

• několik provincií zvažuje, že umožní COVID pozitivní zdravotnický personál pracovat

„předtím jsem nejel na kole, jako dítě jsem jezdil na kole, ale od té doby nic,“ řekl Mitchell.

“ snil jsem o tom, že půjdu na olympiádu,a v zadní části mé mysli chcete jít a chcete vyhrát. Takže mít zlatou medaili je dost neskutečné.“

je druhou Kanaďankou, která získala zlato v dráhové cyklistice v individuálním závodě po zlatu Lori-Ann Muenzerové ze sprintu v roce 2004.

Mitchell a Muenzer se setkali před čtyřmi lety, těsně poté, co Cycling Canada poprvé oslovila Mitchella o připojení k jejich týmu. Mitchellova teta byla v Muenzerově třídě spin a navrhla, aby se zúčastnila setkání s bývalým olympionikem.

„šel jsem nahoru a představil jsem se a řekl jsem:“ chci zkusit dráhovou cyklistiku a chci jít na olympiádu, „a ona byla pravděpodobně jako:“ Kdo je sakra ta dívka?“řekl Mitchell. „Ale byla super milá a byla jako:“ Ach, to je úžasné.‘

„už je to dávno. Vypadá to, že to bylo opravdu dávno, ale myslím, že to byly jen čtyři roky.“

Ontario desetibojař Damian Warner vyhrává zlato, rozbíjí rekordy-Srpen 5, 2021

na velodromu skončila Allison Beveridgeová z Calgary devátá v ženském omniu.

jedinou další akcí s Kanaďany v poslední den byl mužský maraton, kde pouhé dokončení závodu nebylo žádným průměrným výkonem. Třicet mužů v poli 106 nedokončilo.

Ben Preisner byl nejlepším Kanaďanem a ve svém debutu v hrách skončil 46. Trevor Hofbauer z Calgary byl 48., zatímco Cam Levins z Black Creek v první polovině závodu visel s vedoucí skupinou, ale na posledních 10 kilometrech zmizel a skončil 72. za 2: 28,43.

„opravdu jsem chtěl skončit z úcty k člověku, jako je Tristan Woodfine(který se kvalifikoval ,ale nebyl vybrán do týmu),“ řekl Levins. „Cítil jsem, že je správné dokončit tento závod, a jen tři z nás museli jít.“ A tak, jo, myslím, že to je to, co mě motivovalo zůstat.

“ je těžké se nazývat olympijským sportovcem, pokud nemůžete závod dokončit … takže se chci snažit, abych to zvládl bez ohledu na to, jak pomalá nebo tvrdá byla druhá polovina.“

maratonská legenda Eliud Kipchoge z Keni, obhájce titulu a držitel světového rekordu, odtáhl posledních 10 kilometrů, aby získal zlato.

celkově má Team Canada spoustu důvodů, proč být nadšený svým výkonem v Tokiu. Warner v desetiboji, ženská fotbalová reprezentace, Andre De Grasse v mužském běhu na 200 metrů a ženská osmičlenná Veslařská posádka zachytila olympijské tituly na významných akcích.

Mitchellová, Plavkyně Maggie Mac Neilová a vzpěračka Maude Charronová se také umístily na stupních vítězů, protože kanadské Olympioničky opět tvořily drtivou většinu medailí.

zlaté góly: Rodiny slaví kanadské první olympijské zlato v ženském fotbale-Srpen 6, 2021

plavec Penny Oleksiak získal v Tokiu tři medaile, aby se stal kanadským nejvíce zdobeným olympionikem se sedmi medailemi v kariéře, zatímco De Grasse vyhrál tři, aby mu celkově dal šest, nejvíce všech dob mezi kanadskými muži.

ale tam, kde je olympijská extáze, olympijská agonie je zřídka pozadu. Kanada měla také svůj podíl na blízkých hovorech a zklamáních.

dráhový cyklista Michael Woods skončil hned na stupních vítězů v silničním závodě mužů v první den, kdy byly na hrách uděleny medaile. Dvojnásobný olympijský vítěz trampolína gymnastka Rosie MacLennan, ženský štafetový tým 4×400, vzpěrač Boady Santavy, potápěči Meaghan Benfeito a Caeli McKay, umělecká gymnastka Ellie Black a dokonce Oleksiak — ve dvou samostatných závodech-byli mezi těmi, kteří skončili na čtvrtém místě.

mezitím Kanada přišla prázdná v golfu a tenisu, dvou sportech, ve kterých se národ stává mocností.

„žádný bod ani druhý nebyl nikdy snadno odebrán týmu Kanady,“ řekl šéfkuchař mise Marnie McBean.

“ viděli jsme, že mezi brilancí a poruchou je rozdíl ostří nože. Věřit v jednoho vyžaduje statečnost, když víte, kdy riskujete druhého.“

úspěchy Kanady byly pozoruhodnější, avšak vzhledem k tomu, že přišli s Tokiem ve stavu nouze kvůli nárůstu případů COVID-19. Sportovci také museli během her bojovat s utlačujícím teplem a vlhkostí.

Kanadský olympijský výbor uvedl, že žádná z jeho delegací nebyla od neděle pozitivně testována na virus.

‚věděl jsem, že to vezme“: hrdá matka Andre De Grasse přemýšlí o své zlaté olympijské medaili-srpen 4, 2021

„jedním z našich klíčových cílů bylo přijet do Tokia a vrátit se do Kanady bez COVID,“ řekl generální ředitel Coc David Shoemaker.

„přistoupili jsme k tomu jako kritický pro naši ochranu, kritický pro naše výkonnostní cíle a kritický pro ochranu našich hostitelů zde v Japonsku.

„došli jsme tak daleko s nulovými případy COVID mezi 840 sportovci, trenéry, zaměstnanci a dobrovolníky v delegaci Team Canada.“

přihlaste se k odběru aktualizací z Global NewsUnsubscribe from Global News updates