čistá hodnota v roce 2021:

200 milionů dolarů

Poslední aktualizace:

prosinec 2021

Rafael Nadal je slavný španělský profesionální tenista, který je v současné době zařazen na 1.místo v mužském tenisovém žebříčku ATP. Nadal je považován za nejlepšího hráče „antukového kurtu“ v historii tenisu.

možná víte o Rafaelu Nadalovi velmi dobře, ale víte, jak Starý a vysoký je a jaké je jeho čisté jmění v roce 2021? Pokud nevíte, připravili jsme tento článek o podrobnostech krátké biografie Rafaela Nadala-wiki, kariéra, profesní život, osobní život, dnešní čisté jmění, stáří, výška, hmotnost, a další fakta. No, pokud jste připraveni, začněme.

raný život

Rafael „Rafa“ Nadal Parera se narodil 3. Června 1986 v Manacoru na Baleárských ostrovech ve Španělsku. Jeho otec, Sebastian Nadal, je podnikatel, který vlastní pojištění, sklo, a okenní společnost, a také spravuje vlastní restauraci. Jeho matka Ana Maria Perera je žena v domácnosti. Byl vychován s mladší sestrou Marií Isabel.

Rafael Nadal pochází z rodiny profesionálních sportovních osobností. Jeho strýc, Miguel Angel Nadal, byl profesionální fotbalista, který hrál za kluby jako RCD Mallorca a FC Barcelona. Miguel také reprezentoval svůj národní tým. Jeho další strýc, Toni Nadal, byl profesionální tenista, byl to Toni, kdo představil Rafaela tenisu, když Rafael byl tři.

Rafa začal hrát tenis ve věku tří let a během krátké doby byl již vítězem regionálního tenisového turnaje do 12 let. Byl to jeho strýc, Tony, který ho trénoval, přestože byl pravák, jeho strýc ho naučil hrát levou rukou. Jeho strýc prodloužil tréninkové hodiny a ve věku dvanácti let Rafa vyhrál mnoho turnajů.

osobní život

Rafael Nadal chodí se svou dlouholetou přítelkyní Maria Francisca Perello, která je pojišťovací pracovnicí a absolventkou obchodu. Působí také jako projektová ředitelka pro nadaci RafaelNadal, charitu zahájenou Rafaelem Nadalem. Pár ještě veřejně neoznámí své zasnoubení nebo svatební plány.

Rafel Nadal také rád hraje golf a fotbal; je fanouškem španělského fotbalového klubu Real Madrid.

věk, výška a váha

Narodil se 3. Června 1986, Rafael Nadal je 35 let k dnešnímu dni 30. Prosince 2021. Jeho výška je 1,85 m vysoká a jeho hmotnost je 85 kg.

kariéra

ve věku 16 let se Rafa poprvé objevil v zápase „Asociace tenisových profesionálů (ATP)“ a vyhrál jej proti paraguayskému Ramónu Delgadovi. Tím se stal devátým tenistou, který vyhrál zápas, než mu bylo šestnáct. Díky jeho tvrdé práci brzy přišel okamžik, kdy poprvé porazil Rogera Federera na Miami Masters Championship.

Rafael Nadal porazil ve finále Davisova poháru Andyho Roddicka a v roce 2004 získal trofej pro Španělsko. Poté Rafa vyhrál mnoho turnajů včetně Monte Carlo Masters, Rome Masters atd. Jeho největší triumf přišel, když ve finále French Open porazil Argentince Mariana Puertu. Ve stejném roce vyhrál svůj „grandslamový“ šampionát a posunul se na třetí místo světového žebříčku. Je také prvním hráčem v historii, který vyhrál grandslam.“

rok 2007 začal pro Nadala špatnou poznámkou; ztratil pár her, než získal své vítězné cesty zpět na Indian Well Masters. Ale znovu, následující rok, znovu prohrál na mnoha turnajích, včetně Australian Open. Ale ve stejném roce zvítězil Nadal na Wimbledonu a French Open. Na turnaji v Rotterdamu utrpěl zranění kolena, které ho donutilo odstoupit z turnaje. Byl mimo několik měsíců, a to ovlivnilo jeho hru špatně.

v roce 2010, po vynechání Australian Open, se Rafa vrátil na Monte-Carlo Rolex Masters. Ve stejném roce posedmé vyhrál French Open a získal místo č. 1 ve světovém žebříčku. Vyhrál také US Open a dosáhl svého kariérního grandslamu. V roce 2011 byl zařazen do 2. V roce 2012 se pro něj situace zhoršila po zranění kolena a ve světovém žebříčku byl klesl na 4. místo.

poté se Rafa každým rokem zlepšoval a nedávno v roce 2017 vyhrál French Open podesáté a US Open potřetí. Rafa je v současné době ne.Ve světovém žebříčku 1.

ocenění & úspěchy

Rafael Nadal vyhrál mnoho šampionátů a získal mnoho ocenění za svůj přínos tenisu. Byl vítězem turnaje ATP Newcomer of the Year. Byl také oceněn „ATP Most Improved Player of the Year“ a „Golden Bagel Award“. Jeho největším úspěchem by bylo vítězství v soutěži Sportovec roku a Laureus World Sports Award.“