december 7, 2021

‘ szürreális’: a kanadai sportolók egészségesek maradtak, 24 érmet nyertek a 2020-as tokiói Olimpián

sportos fehér nadrág, kék farmerdzseki és fekete ballcap, a tízpróba bajnok Damian Warner büszkén integetett a Juharlevéllel, amikor kanadai zászlóvivőként belépett az olimpiai stadionba.

a történet a hirdetés alatt folytatódik

a kép alkalmas volt egy nagyon sikeres olimpia lezárására a kanadai sportolók számára, akik 24 utat tettek a dobogóra, miközben elkerülték a COVID-19 komplikációit.

Kelsey Mitchell pályakerékpáros magas hangon küldte ki a kanadaiakat, aranyat nyert a női sprintversenyen.

‘folytatni akarom a történelmet’: Penny Oleksiak arról, hogy Kanada legjobban díszített olimpikonja-Aug 6, 2021

Olvass tovább: A 2020-as tokiói olimpia záróünnepséggel zárul

a történet a

az összes 24 érem új mércét állított fel Kanada számára a bojkott nélküli olimpián, míg a hét arany megkötötte a nemzet teljesítményét a 1992-es barcelonai olimpia.

Kanada csak az 1984-es Los Angeles-i Játékokon vitt haza több hardvert, amikor a kanadai sportolók 10 aranyat és összesen 44 érmet nyertek. A játékokat a keleti blokk 14 országa bojkottálta, köztük a Szovjetunió és Kelet-Németország.

Kanada a 11.helyen végzett mind a hivatalos éremtáblázaton, mind az összesített éremszámban.

az úttörő futballsztár, Carrie Serwetnyk reagál Kanada Olimpiai aranygyőzelmére-Aug 7, 2021

az Egyesült Államok három aranyérmet nyert a verseny utolsó napján, hogy átadja Kínát az érem ranglistájának első helyéért. Az Egyesült Államok 39 Arannyal végzett Kína 38-mal.

a teljes éremfutam még közel sem volt. Az amerikaiak 112-vel végeztek, Kína pedig jól a távolban 88-nál.

kétségtelen, hogy a viharos 32 C körülmények között Warner — aki a 45. helyet szerezte meg a 206 országból — Katar és Gabon közé szorult, mivel a zászlóvivők nagy kört alakítottak ki a pályán.

az önkéntesek zászlókat tartottak azoknak az országoknak, ahol nem voltak sportolók jelen az ünnepségen. Sok sportoló röviddel a verseny után elhagyta Japánt.

Warnerhez később mintegy 120 kanadai sportoló, edző és támogató személyzet csatlakozott, akik felvonultak a felvonuláson.

az ünnepség jazzes hangzásával ünnepélyesebb volt, mint a két héttel korábbi elnémított és meglehetősen komor nyitóünnepség.

a történet az alábbiakban folytatódik hirdetés

sportolók táncoltak, ölelkeztek és képeket készítettek, miközben ünnepi zene töltötte be a 48 000 férőhelyes helyszínt.

korábban Mitchell hangsúlyosan korlátozta a kanadai játékokat. A 27 éves Sherwood, Park. Alta., verte Ukrajna Olena Starikova két egyenes előfutamban, hogy megszerezze a női sprint címet.

Damian Warner Kanada zászlóvivőjének választotta a Tokiói Olimpia záróünnepségét-Aug 7, 2021

az első futamot 0,061 másodperccel, a másodikat 0,064 másodperccel nyerte meg.

nem rossz, annak, aki csak négy évvel ezelőtt vette fel a sportot. Teherautó vezetése önkormányzati munkásként, az egykori egyetemi futballista kereste a módját, hogy visszatérjen a versenysportba.

Felkapott történetek
  • Epstein, Giuffre település nyilvánosságra kell hozni, érintő Prince Andrew case

• több tartomány fontolóra veszi a COVID pozitív egészségügyi személyzet munkájának engedélyezését

“még nem lovagoltam pályabiciklit, gyerekként bicikliztem, de azóta semmi” – mondta Mitchell.

“arról álmodtam, hogy kijutok az olimpiára, és a fejemben az volt, hogy menni akarsz, és nyerni akarsz. Tehát az aranyérem elég szürreális.”

ő a második kanadai nő, aki Lori-Ann Muenzer 2004-es sprint aranyát követően egyéni versenyen nyerte meg a kerékpáros aranyérmet.

Mitchell és Muenzer négy évvel ezelőtt találkoztak, közvetlenül azután, hogy a Cycling Canada megkereste Mitchellt, hogy csatlakozzon csapatukhoz. Mitchell nagynénje Muenzer spin osztályába járt, és javasolta, hogy vegyen részt az egykori olimpikonnal való találkozásban.

“odamentem, bemutatkoztam, és azt mondtam:” ki akarom próbálni a kerékpározást, és El akarok menni az olimpiára”, és valószínűleg azt kérdezte: “Ki a fene ez a lány?”- mondta Mitchell. “De nagyon kedves volt, és azt mondta:” Ó, ez fantasztikus.’

“nagyon régen volt. Olyan érzés, mintha nagyon régen volt, de azt hiszem, csak négy év volt.”

Damian Warner, az ontariói tízes versenyző aranyat nyer, összetöri a rekordokat – Aug 5, 2021

a velodrome másutt Calgary Allison Beveridge a kilencedik helyen végzett a női omniumban.

az egyetlen másik esemény, amelyen a kanadaiak szerepeltek az utolsó napon, a férfi maraton volt, ahol a verseny egyszerű befejezése nem volt átlagos bravúr. Harminc ember a 106-os mezőnyben nem végzett.

ben Preisner volt a legjobb kanadai, a 46.helyen végzett a játék debütálásában. Calgary ‘ s Trevor Hofbauer 48. volt, míg Cam Levins, nak, – nek Black Creek, KR.e., a verseny első felében lógott a vezető csoporttal, de az utolsó 10 kilométeren elhalványult, hogy a 72. helyen végezzen 2:28.43 alatt.

“nagyon szerettem volna befejezni egy olyan srác iránti tiszteletből, mint Tristan Woodfine (aki kvalifikálta magát, de nem választották be a csapatba)” – mondta Levins. “Úgy éreztem, helyes volt befejezni ezt a versenyt, és csak hárman mehettünk. És igen, Azt hiszem, ez motivált arra, hogy bent maradjak.

“nehéz olimpikonnak nevezni magad, ha még a versenyt sem tudod befejezni … szóval mindent meg akarok tenni, hogy túljussak rajta, függetlenül attól, hogy milyen lassú vagy kemény volt a második félidő.”

A Kenyai maratoni legenda, Eliud Kipchoge, a címvédő és világcsúcstartó az utolsó 10 kilométeren elhúzott, hogy aranyat nyerjen.

összességében a Team Canada-nak rengeteg oka van arra, hogy izgalommal töltse el a Tokiói teljesítményét. Warner a tízpróbában, a női futballcsapat, Andre De Grasse a férfi 200 méterben, a női nyolc evezős legénység pedig Olimpiai címeket szerzett nagy horderejű eseményeken.

Mitchell, Maggie Mac Neil úszó és Maude Charron súlyemelő szintén a dobogó tetején állt, mivel a kanadai női olimpikonok ismét az érmek túlnyomó többségét tették ki.

arany célok: A családok ünneplik Kanada első olimpiai aranyát a női fociban-Aug 6, 2021

úszó Penny Oleksiak három érmet nyert Tokióban, hogy Kanada legdíszesebb olimpikonja legyen hét karrieréremmel, míg De Grasse hármat nyert, így összesen hatot adott neki, ami a kanadai férfiak körében a legtöbb.

a történet a reklám alatt folytatódik

de ahol Olimpiai extázis van, az olimpiai agónia ritkán marad el messze. Kanada is részese volt a szoros hívásoknak és csalódásoknak.

Michael Woods pályakerékpáros a dobogón végzett a férfi országúti versenyen, az első napon érmeket osztottak ki a játékokon. A kétszeres olimpiai bajnok trambulin tornász, Rosie MacLennan, a női 4-400-as váltó, a súlyemelő Boady Santavy, a búvárok Meaghan Benfeito és Caeli McKay, a művészi tornász Ellie Black és még Oleksiak is — két külön versenyen — a negyedik helyezettek között voltak.

eközben Kanada üresen állt a golf és a tenisz területén, két olyan sportágban, amelyben a nemzet hatalommá válik.

“egyetlen pontot vagy másodpercet sem lehetett könnyen elvenni a kanadai csapattól” – mondta Marnie McBean missziós séf.

“láttuk, hogy késéles különbség van a brilliance és a breakdown között. Bátorság kell az egyikben hinni, amikor tudod, mikor kockáztatod a másikat.”

Kanada sikerei figyelemre méltóbbá váltak, figyelembe véve azonban, hogy tokióval rendkívüli állapotban érkeztek a COVID-19 esetek növekedése miatt. A sportolóknak az egész játék során küzdeniük kellett az elnyomó hővel és páratartalommal.

a kanadai olimpiai bizottság szerint vasárnap egyik küldöttsége sem volt pozitív a vírus szempontjából.

‘tudtam, hogy elviszi’: Andre De Grasse büszke anyja tükrözi olimpiai aranyérmét – Aug 4, 2021

“az egyik legfontosabb célunk az volt, hogy Tokióba jöjjünk, és visszatérjünk Kanadába COVID-mentes” – mondta David Shoemaker, a COC vezérigazgatója.

“úgy közelítettük meg, hogy ez kritikus a védelmünk szempontjából, kritikus a teljesítménycéljaink szempontjából, és kritikus a házigazdáink védelme szempontjából itt Japánban.

“eddig nulla COVID-es esettel jutottunk el a Team Canada küldöttségének 840 sportolója, edzője, személyzete és önkéntese között.”

Feliratkozás a globális hírek frissítéséreunfeliratkozás a globális hírek frissítéseiről