január 5, 2022

a Nascar továbbra is olyan népszerű, mint valaha az Egyesült Államokban. Itt van miért

NASCAR népszerűsége úgy tűnik, hogy a fellendülés még egyszer. Bár a tömeg és a tévénézők száma csökkent az elmúlt évtizedben, a NASCAR népszerűsége változatlan maradt. Míg az élő versenyeken, a pályákon és a tévében való részvétel jelentősen csökkent az elmúlt évtizedben, a NASCAR továbbra is messze a legnépszerűbb motorsport – ívási értékesítési lehetőségek, valamint játékok (különösen azok, amelyek online játszhatók olyan helyeken, mint pl.

egy friss UC Davis kutatás szerint a NASCAR támogatói a világ egyik leg hazafiasabb sportrajongójának tartják magukat. A konföderációs zászló közelmúltbeli betiltása, amely hagyományosan a déli államokban volt a legnépszerűbb, néhány alapvető követő megosztását okozta.

a NASCAR azonban gyorsan fejlődött az Egyesült Államok más részein, különösen északon és nyugaton, több versenyt rendeztek ezeken a területeken. NASCAR agresszíven dolgozik, hogy legyen egy sokszínű és befogadó sport, amint azt a közelmúltban kiáradása támogatása Bubba Wallace és a BLM mozgalom. A 26 éves játékos fényes karriert futott be az autóversenyzésben, miközben minden idők egyik legsikeresebb afro-amerikai NASCAR versenyzőjévé vált.

Minden idők legnagyobb NASCAR versenyzői

bár a NASCAR fejlődött és változott az évek során, az egyik állandó volt a sorozat azon képessége, hogy minden motorsportban a legkompetensebb és legversenyképesebb versenyzőket állítson elő. WSN.com több információval rendelkezik e három pilóta hátteréről, akiket nagyrészt a NASCAR történetének legjobbjainak tartanak, ha többet szeretne megtudni a NASCAR-ról. Richard Petty, a versenykörökben “a király” néven ismert eredményei miatt, volt az első pilóta, aki hétszer megnyerte a NASCAR Kupa bajnokságot.

elképesztő versenyzői karrierje öt évtizedet és 1184 versenyt ölelt fel, kezdve az 1958-as Jim Mideon 500-as bemutatkozásával és az utolsó Hooters 500-as versenyével az Atlanta Motor Speedway-n 1992-ben. A 83 éves NASCAR ikon egyszerre sikeres csapattulajdonos és jól ismert verseny műsorszolgáltató. Dale Earnhardt 1975-ben kezdte hosszú karrierjét, és híres volt agresszív vezetési stílusáról, olyan beceneveket kapott, mint a “megfélemlítés” és a “fekete ember”.

Sajnálatos módon Earnhardt a Daytona 500 utolsó körében 2001-ben meghalt egy balesetben, és ennek eredményeként a NASCAR és más motorsportok egy sor kulcsfontosságú biztonsági reformot vezettek be. Bár a 2017-es AAA 400 Drive for Autism óta nem nyert versenyt Doverben, Jimmie Johnson hihetetlen karrierje a legjobbak közé sorolja. Johnson 666 versenyen vett részt, mióta megnyerte debütáló versenyét az UAW-GM Quality 500-on Charlotte-ban, 83 győzelemmel és 370 első tíz helyezéssel.

mindennapi emberek & Hírességek szeretik a NASCAR-t

az egyik legjobb dolog a NASCAR-ban az átlagos rajongók hozzáférési szintje. Ez a főbb versenyek előtti versenyzőkkel való találkozástól kezdve a csomagokig terjedhet, amelyekben a rajongók akár a leghíresebb amerikai áramkörök körül is vezethetők. Azok a szerencsés rajongók alkalmanként akár filmsztárokkal és zenei óriásokkal is megkenhetik a vállukat. A hollywoodi sztárok részvétele a NASCAR rendezvényein gyakran kapcsolódik jelenlegi filmjeik marketingjéhez, ideértve a szponzorálási ajánlatokat is, amelyek a járművek színes színét biztosítják. Van azonban egy hosszú lista a hírességekről, akik lelkes NASCAR rajongók és részt vesznek a versenyeken, amikor csak lehetséges.

a mennydörgés napjai, egy 1990-es film, amelynek főszereplője Tom Cruise, mint a dicsőségért versengő fiatal versenyző, bemutatta a NASCAR-t a nagy képernyőn. Eközben Kiefer Sutherland kiadta a NASCAR: The IMAX Experience-t, amely lehetővé tette számára, hogy mind szenvedélyét, mind a sport izgalmas lényegét ábrázolja. Burt Reynolds talán a legsikeresebb volt filmkarrierjének egyesítésében a NASCAR-val. Legemlékezetesebb fellépése a klasszikus amerikai autókban volt, nevezetesen az 1983-as akcióvígjáték Stroker Ace, amelyben arrogáns NASCAR bajnokot játszott, aki a Ford Thunderbird.