5 ledna, 2022

Kolik Stojí Zlatá Olympijská Medaile?

s Tokijskými hrami hned za rohem, sportovci z celého světa budou v závěrečných fázích přípravy na soutěž, která měla být hostována minulý rok, ne-li pro pandemii.

každý sportovec na hrách má jeden převažující sen, jeden dominantní cíl, jednu vizi, která je motivuje k tomu, aby každý den tlačili a pracovali: získali zlatou medaili pro svou zemi.

zlatá olympijská medaile je konečným znakem odhodlání a odhodlání. Tokijských her se zúčastní zhruba 10 000 sportovců, všichni budou soutěžit o jednu ze zhruba 300 zlatých medailí k mání.

ale co je zlatá medaile vlastně stojí za vítězné sportovce? K nezaplacení z hlediska sentimentální hodnoty, ale co finančně?

výzkum Ezry, předního poskytovatele digitálního koučování, odhalil, kolik peněz může olympijský sportovec očekávat, že obdrží odměnu za získání zlaté medaile.

odpověď se liší od jednoho olympijského národa k druhému, přičemž peníze obvykle platí jednotlivé olympijské výbory.

z deseti národů, které získaly nejvíce zlatých medailí na hrách 2016 v Riu, uděluje Itálie svým zlatým sportovcům nejštědřejší cenu: $ 185,000 .

na hrách v Riu získala Itálie osm zlatých medailí, čímž celkový zisk zlatých medailí sportovců dosáhl necelých 1,5 milionu dolarů.

druhou nejvyšší zlatou medaili uděluje Rusko, které platí 62 600 dolarů za medaili. V Riu 2016 získalo Rusko 19 zlatých medailí, čímž celková peněžní cena dosáhla necelých 1,2 milionu dolarů.

USA platí svým sportovcům $ 25,000 za zlatou medaili. V Riu vyhráli impozantní celkem 46, více než kterýkoli jiný národ, čímž vytvořili celkovou peněžní cenu přes 1,1 milionu dolarů.

Čínský olympijský výbor platí svým sportovcům 30 000 dolarů za zlatou medaili. V Riu zvítězili 26, čímž získali celkovou cenu 780 000 dolarů.

mezi deseti nejúspěšnějšími zeměmi, které získaly zlatou medaili v Riu 2016, je jen jeden, který svým sportovcům nedává ani cent vítězných peněz: Británie.

Velká Británie neplatí bonus za zlatou medaili, ale během Ria 2016 získali sportovci země 27 zlatých medailí a umístili se na druhém místě za USA poté, co tlačili Čínu na třetí místo.

je důležité si uvědomit, že peníze na zlatou medaili budou pouze částí příjmu sportovce. Britští zlatí medailisté, například, nemusí dostávat přímé prize money od svého olympijského výboru, ale sponzorské smlouvy a potvrzení, která přijdou v důsledku výkonu zlaté medaile, poskytnou jednotlivým sportovcům velmi hezký příjem.

Rio de Janeiro-2016 Letní olympijské hry (top 10 pořadí podle zlatých medailí)